Jaar van uitgifte | 1990 |
Nur1 | 685 |
Nur2 | 745 |
Reeks naam | Amsterdamse Historische Reeks GS |
Status | leverbaar |
Taal | Nederlands |
Bindwijze | ing |
Bladzijdes | 183 |
Reeks nummer | 10 |
Plaats van uitgave | Hilversum |
Druk | 1 |
Inhoud: Woord vooraf Vrouwengeschiedenis, feminisme en de vroegmoderne tijd: een inleiding op drie Leidse studies Vrouwenarbeid aan banden gelegd? De arbeidsdeling naar sekse volgens de keurboeken van de oude draperie, ca. 1380-1580 Het toezicht op de broeders en zusters der gemeente. De tucht volgens de acta van de gereformeerde kerkeraad, 1584-1590 en 1620-1626 Criminaliteit en sekse in de confessieboeken, 1678-1794 Samenvatting en slotopmerkingen Archivalia Lijst van geraadpleegde literatuur Summary
'Kloek onthult genoeg om de lezer in staat te stellen zich een voorstelling te maken van de mannen en vrouwen over wie ze schrijft. Tegelijkertijd blijft de waas van geheimzinnigheid die om hen heen hangt voldoende intact om de fantasie van de lezer te kunnen prikkelen. Dat is (vrouwen-) geschiedenis op haar best.' Marjan Schwegman in: BMGN 106/4 (1991).
Deel dit artikel op:
Wie hij zij, man of wijf
Els Kloek | 9065502300Beschrijving
Vrouwengeschiedenis en de vroegmoderne tijd: Drie Leidse studies.
Is vrouwengeschiedenis gelijk aan feministische geschiedschrijving? Of verwijst de term alleen naar vrouwen als subject van de geschiedenis? En hoe staat het in dit verband met de het onderzoek naar de 'prefeministische' perioden zoals de vroegmoderne tijd? Dit zijn de achterliggende vragen van de vier vrouwenhistorische studies die in dit boek bijeen zijn gebracht onder de titel 'wie hij zij, man of wief'.