Tropisch Paradijs

Nicaragua en Centraal-Amerika
€45,00
Kopen
Dit boek is nog niet verschenen, of in herdruk. Wij noteren uw bestelling en leveren het boek direct na (her)verschijning.
ISBN 9789464552065
Auteur(s) Holke Wierema
NUR codes 680
Druk 1
Bindwijze paperback
Aantal bladzijdes 672

Dit boek is nog niet verschenen. Wie het bestelt krijgt het direct na verschijnen (december 2025) toegezonden.

In dit boek neemt Holke Wierema de lezer mee door de turbulente geschiedenis van Centraal-Amerika, met Nicaragua als centraal voorbeeld. Van de Spaanse verovering en kolonisatie tot onafhankelijkheid, revolutie en de politieke stabilisatie van de twintigste eeuw: elke fase wordt zorgvuldig geanalyseerd en in context geplaatst. Hoewel er veel literatuur over de regio bestaat, ontbreekt een overzicht dat de lange geschiedenis en de uiteenlopende perspectieven samenbrengt. Talrijke spelers – van oorspronkelijke bewoners en koloniale mogendheden tot nieuwe wereldmachten – met vaak tegengestelde belangen, hebben allemaal hun rol gespeeld. Een tropisch paradijs laat zien hoe deze verschillende gezichtspunten, conflicten en tegenstellingen het ontstaan van het huidige Centraal-Amerika hebben vormgegeven. Het biedt daarnaast inzicht in geopolitieke strategieën, sociale conflicten en historische transities, en toont hoe de geschiedenis van één regio kan helpen de dynamiek van wereldpolitiek en maatschappelijke verandering beter te begrijpen.

Holke Wierema (1951) vertrok in 1981 naar Nicarague, waar hij samen met een Nicaraguaanse collega een sociaaleconomisch opleidingsprogramma voor Centraal-Amerikaans landbouwkader coördineerde. Hij bleef betrokken bij het continent via zijn promotieonderzoek en werkzaamheden bij het Instituut voor Ontwikkelingsvraagstukken van de Tilburgse universiteit, Cordaid en Save the Children. Zijn jarenlange ervaring en uitgebreid aanvullend onderzoekswerk vormen de basis voor dit boek. 

Aanbevolen bij dit artikel :